Marcin Błaszczyk

Usługi tartaczne - Tartak przewoźny - Przecieranie drewna

Usługi tartaczne na terenie całego kraju

Dzisiaj jest poniedziałek, 2 październik 2023

Dlaczego My?

Nasza firma charakteryzuje się dużym profesjonalizmem oraz dobrym podejściem do każdego Klienta. Nasze usługi tartaczne są stosunkowo bardzo tanie. To My się przystosowujemy do Klienta, a nie Klient do nas...
Jak pracujemy

Kontakt z nami

Jeśli chcesz się skontaktować z naszą firmą najlepiej wykonać do nas telefon. Numer naszego telefonu to:
Telefon 602 454 268

Gdzie działamy?

Nasza firma działa na terenie całej Polski. Oferujemy tartak przewoźny - dotrzemy w każde miejsce wskazane przez Klienta. Nasza siedziba znajduje się w Staro Paprockich Holendrach.

Zobacz nasze artykuły.

O firmie i naszym traku przejezdnym

Zacznę od tego, że do lat zajmuję się stolarką. Na początku była to stolarka meblowa. Następnie zajmowałem się konstrukcją dachową, a prościej mówiąc (rozwiązywaniem więźby dachowej). Z biegiem czasu pomyślałem o własnej maszynie do przecierania drewna. I wtedy właśnie dowiedziałem się o firmie Wood Mizera, która jest producentem maszyn do przecierania drewna. Kupiłem taką maszynę jest to trak - maszyna LT40. Teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Obecnie zajmuję się przecieraniem drewna na miejscu u klienta. Ważne jest to, abyśmy w swym życiu zajmowali się tym co po prostu lubimy wtedy robimy to dobrze.

Drzewo jest najstarszym surowcem budulcowym. Obserwując różne regiony Polski w których się znajduje muszę przyznać, że coraz częściej sięgamy po drewno budując domy. Są one wykonane z drewna, płazów lub bali.

Dlaczego nasz tartak przejezdny? Wrócę do samej maszyny. Trak LT40 to maszyna, która jest mobilna, czyli prościej mówiąc na kółkach z pełną hydrauliką. Kłody są ładowane na maszynę za pomocą specjalnych łap co nie wymaga naszej pracy. Jest wyposażona w specjalną głowice, która posiada elektryczny posuw przód/tył góra/dół. Następnym elementem jest prowadnik brzeszczotu, czyli piły która przeciera drewno. Ważnym elementem wyposażenia takiej maszyny jest silnik - 7,5 KW. który wytrzymuje zabezpieczenie już od 16A. Takie zabezpieczenie ma przeważnie każde gospodarstwo. Następną ważna rzeczą o którym warto wspomnieć jest długość cięcia drzewna, tniemy elementy do 14 metrów długości i 1,2 średnicy.

Jeszcze kilka lat temu, aby przetrzeć drzewo trzeba było je dostarczyć na tartak, obecnie mamy ten komfort, że tartak przejezdny przyjeżdża do nas w wyznaczone miejsce. Tartak objazdowy to wygoda forma współpracy z różnymi przedsiębiorcami np. stolarniami, które najpierw przecierają drewno następnie oddają je do suszarni, a potem takie suche drewno jest poddawane kolejnym obróbką w wyniku których otrzymujemy już gotowe elementy schody, meble, drzwi itp. Obecnie współpracuję z wieloma firmami stolarniami, które produkują solidne drzwi dębowe palety schody.

Nasz tartak przejezdny był już w wielu rejonach Polski, usługi tartaczne, które świadczymy są wykonane w sposób precyzyjny - dlaczego? Otóż dlatego, iż uczyłem się w tym kierunku. Następnie praca (10 lat jako cieśla) nauczyła mnie wiele rzeczy, dlatego też jadąc do Klienta służę profesjonalna radą.

Realizacja TOMBIT

Facebook