Marcin Błaszczyk

Usługi tartaczne - Tartak przewoźny - Przecieranie drewna

Usługi tartaczne na terenie całego kraju

Dzisiaj jest czwartek, 18 lipiec 2024

Dlaczego My?

Nasza firma charakteryzuje się dużym profesjonalizmem oraz dobrym podejściem do każdego Klienta. Nasze usługi tartaczne są stosunkowo bardzo tanie. To My się przystosowujemy do Klienta, a nie Klient do nas...
Jak pracujemy

Kontakt z nami

Jeśli chcesz się skontaktować z naszą firmą najlepiej wykonać do nas telefon. Numer naszego telefonu to:
Telefon 602 454 268

Gdzie działamy?

Nasza firma działa na terenie całej Polski. Oferujemy tartak przewoźny - dotrzemy w każde miejsce wskazane przez Klienta. Nasza siedziba znajduje się w Staro Paprockich Holendrach.

Zobacz nasze artykuły.

O firmie i naszym traku przejezdnym

Zacznę od tego, że do lat zajmuję się stolarką. Na początku była to stolarka meblowa. Następnie zajmowałem się konstrukcją dachową, a prościej mówiąc (rozwiązywaniem więźby dachowej). Z biegiem czasu pomyślałem o własnej maszynie do przecierania drewna. I wtedy właśnie dowiedziałem się o firmie Wood Mizera, która jest producentem maszyn do przecierania drewna. Kupiłem taką maszynę jest to trak - maszyna LT40. Teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Obecnie zajmuję się przecieraniem drewna na miejscu u klienta. Ważne jest to, abyśmy w swym życiu zajmowali się tym co po prostu lubimy wtedy robimy to dobrze.

Drzewo jest najstarszym surowcem budulcowym. Obserwując różne regiony Polski w których się znajduje muszę przyznać, że coraz częściej sięgamy po drewno budując domy. Są one wykonane z drewna, płazów lub bali.

Dlaczego nasz tartak przejezdny? Wrócę do samej maszyny. Trak LT40 to maszyna, która jest mobilna, czyli prościej mówiąc na kółkach z pełną hydrauliką. Kłody są ładowane na maszynę za pomocą specjalnych łap co nie wymaga naszej pracy. Jest wyposażona w specjalną głowice, która posiada elektryczny posuw przód/tył góra/dół. Następnym elementem jest prowadnik brzeszczotu, czyli piły która przeciera drewno. Ważnym elementem wyposażenia takiej maszyny jest silnik - 7,5 KW. który wytrzymuje zabezpieczenie już od 16A. Takie zabezpieczenie ma przeważnie każde gospodarstwo. Następną ważna rzeczą o którym warto wspomnieć jest długość cięcia drzewna, tniemy elementy do 14 metrów długości i 1,2 średnicy.

Jeszcze kilka lat temu, aby przetrzeć drzewo trzeba było je dostarczyć na tartak, obecnie mamy ten komfort, że tartak przejezdny przyjeżdża do nas w wyznaczone miejsce. Tartak objazdowy to wygoda forma współpracy z różnymi przedsiębiorcami np. stolarniami, które najpierw przecierają drewno następnie oddają je do suszarni, a potem takie suche drewno jest poddawane kolejnym obróbką w wyniku których otrzymujemy już gotowe elementy schody, meble, drzwi itp. Obecnie współpracuję z wieloma firmami stolarniami, które produkują solidne drzwi dębowe palety schody.

Nasz tartak przejezdny był już w wielu rejonach Polski, usługi tartaczne, które świadczymy są wykonane w sposób precyzyjny - dlaczego? Otóż dlatego, iż uczyłem się w tym kierunku. Następnie praca (10 lat jako cieśla) nauczyła mnie wiele rzeczy, dlatego też jadąc do Klienta służę profesjonalna radą.

Realizacja TOMBIT

Facebook