Marcin Błaszczyk

Usługi tartaczne - Tartak przewoźny - Przecieranie drewna

Usługi tartaczne na terenie całego kraju

Dzisiaj jest czwartek, 18 lipiec 2024

Dlaczego My?

Nasza firma charakteryzuje się dużym profesjonalizmem oraz dobrym podejściem do każdego Klienta. Nasze usługi tartaczne są stosunkowo bardzo tanie. To My się przystosowujemy do Klienta, a nie Klient do nas...
Jak pracujemy

Kontakt z nami

Jeśli chcesz się skontaktować z naszą firmą najlepiej wykonać do nas telefon. Numer naszego telefonu to:
Telefon 602 454 268

Gdzie działamy?

Nasza firma działa na terenie całej Polski. Oferujemy tartak przewoźny - dotrzemy w każde miejsce wskazane przez Klienta. Nasza siedziba znajduje się w Staro Paprockich Holendrach.

Zobacz nasze artykuły.

Nowoczesne tartaki

Na pewno każdy z nas patrząc na mijający czas zauważył postęp w wielu dziedzinach życia. Jedną z nich jest postęp w dziedzinie tartacznictwa. Wiele naszych prac ręcznych zastępują obecnie urządzenia mechaniczne. Przykładem są np. nowoczesne tartaki jakie są obecne na naszym rynku. Kiedyś aby przetrzeć drzewo na tarcice trzeba było zawieźć je do tartaku nieraz oddalonego od nas nawet o kilkadziesiąt kilometrów tam natomiast ogromne piły pionowe przecierały je na gotowe elementy.

Obecnie natomiast mamy ten komfort że przetarcie nawet niewielkiej ilości drewna nie wymaga od nas użycia dużej siły fizycznej czasu oraz kosztów związanych z transportem. Zatem krótko mówiąc tartak przyjeżdża do nas a nie my do niego. Dlatego też mówiąc o postępie w dziale mechaniki ,mówię o postępie w tartacznictwie. Usługi tartaczne są wykonywane na miejscu wskazanym właśnie przez nas. Otóż nowoczesne tartaki to przede wszystkim długa rama nawet do 14 metrów długości uzbrojona głowicą w skale posłów , pile, naciąg piły , silniki , załadunek oraz hydraulikę , a przede wszystkim podwozie dzięki któremu tartak jest objazdowy . Wszystkie te elementy sprawiają iż nawet załadunek jak i przetarcie z pozoru dużego drzewa nie wymaga od nas wysiłku fizycznego . Wszystkie czynności związane z przetarciem drewna prowadzone SA przez operatora który za pomocą pulpitu operuje maszyna .

Nie jeden z nas myśli sobie ze taka maszyna tartak pobiera duża ilość mocy jednak to nie prawda . silnik jaki występuje w takiej maszynie to 7,5 kw. i wytrzymuje zabezpieczenie już od 16 amperów takie zabezpieczenie w gospodarstwie domowym ma przeważnie każdy z nas. Dlatego też chcesz przetrzeć drzewo na konstrukcje dachową czy na dom z drewna zamów usługę przetarcia drewna tartakiem objazdowym . Myślę ze nie jedna osoba pamiętająca dalekie czasy gdzie nie było takich wygód urządzeń jak teraz obecnie na pewno jest zdziwiona jak świat(mechanizacja) się zmieniła. W posumowaniu powiem krótko świat idzie z postępem ty idź z postępem chcesz przetrzeć drzewo zamów tartak szybko tanio i na miejscu.

Realizacja TOMBIT

Facebook