Marcin Błaszczyk

Usługi tartaczne - Tartak przewoźny - Przecieranie drewna

Usługi tartaczne na terenie całego kraju

Dzisiaj jest poniedziałek, 2 październik 2023

Dlaczego My?

Nasza firma charakteryzuje się dużym profesjonalizmem oraz dobrym podejściem do każdego Klienta. Nasze usługi tartaczne są stosunkowo bardzo tanie. To My się przystosowujemy do Klienta, a nie Klient do nas...
Jak pracujemy

Kontakt z nami

Jeśli chcesz się skontaktować z naszą firmą najlepiej wykonać do nas telefon. Numer naszego telefonu to:
Telefon 602 454 268

Gdzie działamy?

Nasza firma działa na terenie całej Polski. Oferujemy tartak przewoźny - dotrzemy w każde miejsce wskazane przez Klienta. Nasza siedziba znajduje się w Staro Paprockich Holendrach.

Zobacz nasze artykuły.

Przecieranie drewna

Drewno jest materiałem, które otrzymujemy poprzez ścinanie drzew w lesie. Następnie drzewo jest przekształcane poprzez różnego rodzaju obróbkę na gotowe elementy. Obróbka drzewa to nic innego jak przecieranie drewna, heblowania, rzeźbienia, lakierowania w wyniku dokonania tych prac powstają gotowe elementy takie jak meble schody parkiety elementy dachowe a nawet całe domy z drzewa. Zwróćmy uwagę na przecieranie drewna, które odbywa się za pomocą odpowiednich, przystosowanych do tego typu prac maszyn zwanych tartakami. W obecnej chwili usługi tartaczne są świadczone na miejscu u klienta, dlaczego? Otóż dlatego, że na polskim rynku pojawił się tartak przewoźny dzięki któremu przede wszystkim oszczędzamy czas który byśmy stracili na transport drewna w dane miejsce.

Drugą bardzo ważna sprawą jest sprzęt którym dysponuje firma świadcząca usługi tartaczne chodzi tu o maszyny (tartaki) najlepsze na polskim rynku są traki firmy Wood-Mizer, które cieszą się duża dokładnością oraz bogatym wyposażeniem sprzętem hydraulicznym dzięki któremu nawet duża kłoda drzewa jest obracana, podnoszona za pomocą specjalnych urządzeń, nie obciążając nas wysiłkiem fizycznym. Zamawiając firmę która świadczy usługę przecierania drewna zwróćmy uwagę również na fachowe doradztwo m.in. w sprawach konstrukcji dachowych to bardzo ważna rzecz ponieważ źle wycięta więźba to strata materiału (drzewa), czyli poniesienie niepotrzebnych strat. Osoba, operator traka musi umieć zmierzyć dane drzewo oraz umieć obliczyć ile z okrągłego drzewa nie okorowanego uzyska gotowej tarcicy. Służą mu do tego suwmiarki miary oraz skale dzięki którym każdy element posiada odpowiednią szerokość i długość.

Obecnie traki przewoźne to wycinanie elementów do długości 14 mb i szerokości 1,2 tak więc dla potencjalnego klienta niesamowita wygoda. Muszę również dodać, że usługi tartaczne są stosunkowo tanie. Warto również podkreślić, że dookoła nas coraz więcej produktów wykonywanych jest właśnie z drewna, dlaczego? bo jest ono trwałe (topola), zdrowe dla otoczenia (sosna) i ładne jak dąb. A pierwszym krokiem do uzyskania pięknych drewnianych mebli jest nabycie drzewa ,następnym zamówienie usługi tartacznej najlepiej trakiem przewoźnym a na samym końcu przecieranie drewna. Na naszym rynku jest wiele tartaków, dlatego szukając kierujmy wymienionymi kryteriami.

Realizacja TOMBIT

Facebook